Dotazy, nápady a názory, prosím SEM ! Kontakt: s.exnarova@seznam.cz, nebo Facebook

Tip na článek: Chov šneků

Krmivo je byznys

22. května 2015 v 19:16 | zoomini |  Domácí zvířata

O nás Češích se říká, že nás u potraviny zajímá spíše obal, než složení. Všude na nás útočí reklama, která nás přesvědčuje, že ten a ten výrobek je zaručeně nejlepší. Marketing se nevyhýbá ani krmivům pro zvířata.
Jen za psí žrádlo prý chovatelé v ČR utratí okolo 2 miliard korun ročně. Konkurence je velká. Každý z nás samozřejmě chce pro svého mazlíčka to nejlepší, zároveň ale chceme ušetřit. Dopadá to tak, že kupujeme "zaručeně kvalitní" granule za nejnižší cenu. To, že je na obale velký nápis "vyvážená a zdravá strava pro Vaše pejsky vůbec nezaručuje, že je krmivo doopravdy kvalitní.Má rada: číst i ta malá písmenka na zadní straně obalu, protože právě tam je uvedeno celé složení. Je také zajímavé, že třeba psí kapsičky s největší reklamou u nás na tom nejsou s kvalitou
zrovna nejlépe...

Avšak obal není to jediné, co nás klame. Do psího a kočičího krmení se často přidávají barviva. Zvířatům je vzhled žrádla v celku lhostejný, lidé se však o to zajímají. V konzervách se používá červené barvivo, aby v chovateli zbudilo dojem masa. Často se můžeme setkat také s granulemi veselých tvarů a barev. Kvalita těchto krmiv však většinou moc "happy" není. Svědomitý výrobce by svůj výrobek nezkrášloval na úkor složení.

Spousta lidí si myslí, že jejich zvířata poznají kvalitu sami. Nepoznají. Firmy často nahrazují nízký obsah masa různými dochucovadly tak, aby psům a kočkám krmivo co nejvíce chutnalo a stoupla tak jeho spotřeba (zvířata pak mohou být obézní). Jednou jsem udělala s Happym pokus a zjistila jsem, že mu nekvalitní kapsička chutný více než kvalitní. No, přiznám se, že i já si radši dám hranolky než brokolici.

Krmivo je zkrátka byznys. Pokud chcete pro svá zvířátka kvalitu, raději ji hledejte ve zverimexech než v hypermarketech. Dívejte se na složení, zeptejte se veterináře a sledujte kategorie kvality. Kupovat levné krmivo se nevyplácí- veterinář řešící problémy špatného stravování nakonec stojí více, než to, co se za krmivo ušetří.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Tee Pee Tee Pee | 22. května 2015 v 19:25 | Reagovat

Zdravím Tě,
netuším jak začít, nikdy jsem nebyla nucena nic podobného dělat, ale bylo mi to doporučeno a logicky jsem si i jistá, že je to asi to jediné, co mi může pomoci splnit můj sen. Proto se předem omlouvám, pokud Tě má žádost bude obtěžovat, ale věř, že i těch pár sekund, které mi věnuješ, mi pomůže splnit můj největší sen.
Jsem hrdá majitelka toho nejúžasnějšího stvoření, které jsem kdy potkala- tříleté psice čistokrevného voříška jménem Amy. Ačkoliv jsme si prošly nejednou nesází, je mým nejlepším parťákem, přítelem, ochráncem a oddaných společníkem. Po váhání a uváhách "ono to stejně nevyjde" jsem se nakonec rozhodla nás přihlásit do jisté soutěže. Pokud jsi dočetla až sem, jsem Ti velmi vděčná za Tvou pozornost a dovolím si troufale požádat, zda by jsi mi tento sen pomohla splnit. Stačí otevřít tento odkaz → http://www.brithappytogether.cz/ a pod videem ("Tee Pee") kliknout na tlačítko "To se mi líbí" (nutno dole na stránce listovat na stranu 3).
Předem děkuji a věřím v Tvojí pomoc :).

2 Lenci Lenci | Web | 22. května 2015 v 23:35 | Reagovat

Ono je tu ale ešte jedna vec. A to, že nejde len o tieto marketové lacné krvmivá, ale aj o "značkové". Firma začne vyrábať kvalitné krmivko, spraví si dobré meno, značka sa stane známou, cena je vysoká. Ľudia si túto značku uložia v hlave ako kvalitku. Potom firma presunie výrobu, zmení receptúru a z kvalitného krmiva je zrazu nekvalitné. No ľudia ho i tak kupujú samozrejme. Ľuďom v našom zverimexe hovoríme, že každému psíkovi sadne iná značka a treba si to odsledovať, no veľa ľudí si nevšíma (alebo bohužiaľ nechce) keď im šteniatko padá v kĺboch, psík má matnú srsť, alebo nedajbože horšie.... občas sú zaslepení svojou super značkou a nepripustia, že psík trpí, len aby mali pravdu. A veterinári majú koľkokrát zmluvy s týmito nadnárodnými spoločnosťami a odporúčajú ich granule aby si zarobili..... je šťastie naraziť v dnešnej dobe na veťoša ktorému ide viac o blaho zvieratka ako o mastnú sumu :( k tejto téme by sa dalo toho toľko čo napísať, že by to bolo snáď na celý deň... bohužiaľ

3 Sarah Sarah | Web | 25. května 2015 v 17:19 | Reagovat

Souhlasím s tebou, ale také chci upozornit na to, co jsi sama napsala. Nám také chutnají více hranolky než brokolice. Je to tak, ale hranolky si normální člověk nedává moc často, je tam spousta tuku atd., ale psi granule jakkoliv kvalitní žerou dvakrát až třikrát denně. Je to tedy velký rozdíl a myslím, že by se měl každý správný majitel ujistit, co svému mazlíčkovi dává jíst. Dle mého názoru je nejlepší krmit masem. Je to strava, na kterou byli zvyklí před domestikací a zvyknou si na ní opět. Navíc víme, co zvířeti dáváme a za jakým účelem. Například uvařené křupky na klouby a podobně. Ale v zásadě souhlasím s tebou, než se koupí granule, přečíst malé písmo! :D

4 Edeal Edeal | Web | 29. května 2015 v 21:14 | Reagovat

Máš pravdu, je to byznys... A nejhorší na tom je, že lidé právě ty levné granule lidi kupují. Je to od nich celkem sobecké. Pro sebe si nakoupí kvalitní potraviny a pejskům dají tohle...
Jinak super přirovnání s tou brokolicí =D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Mrkající Byl jsi tu? Dej vědět! Mrkající