Dotazy, nápady a názory, prosím SEM ! Kontakt: s.exnarova@seznam.cz, nebo Facebook

Tip na článek: Chov šneků

Leden 2015

Návštěva záchranné stanice pro zvířata

31. ledna 2015 v 13:06 | Šárka Exnarová |  Za práva zvířat

Dnes jsme byli na návštěvě Třeboňského útulku Českého fondu pro vydru. Pokud si vzpomínáte, nedávno se v médiích objevila smutná zpráva, že vyder v ČR rychle ubývá. Na vině jsou hlavně rybáři, kteří vydry zabíjejí, aby před nimi uchránily své ryby. Třeboň je známá chovem kaprů, a tak není divu, že zvlášť zde je potřeba vydru chránit. Fond se snaží hlavně zlepšit vztahy rybářů k vydrám. Samotné záchranná stanice pak pomáhá všem divokým zvířatům.


Předem se omlouvám za malý počet obrázků, ale něterá zvířata se nechtěla fotit.Původně jsme se šli na útulek jen podívat z venku, mysleli jsme, že bude mít o víkendu zavřeno. Ale bylo nám dovoleno se podívat dovnitř. Jenom Happpyho jsme nechali venku.
Hned na začátku nás přivítal sympatický srneček...
...mohly jsme si ho i pohladit, byl překvapivě přítulný.

Mnoho ptáků do stanice přišlo kvůly střetu s elektrickýmy dráty.
Zajmavý je příběh Anežky, volavky popelavé. Oslepla po srážce s autem.
Než jsme ze stanici opustili, rozhodli jsme se darovat malou částkou 50 kč. Rozhodně jsme si přinesli zajímavý zážitek a cenné poučení...
Klikněte na obrázek pro odkaz

Foto- všechny moje zvířátka

27. ledna 2015 v 16:51 | Šárka Exnarová
Je na čase, aych zveřejnila nějaké fotečky. Bude to taková "galerie" všech mých zvířátek, minulých i současných.
Endy- moje první andulka, první ptáček, první zvířátko. Je to strašně uřvaný zlatíčko :-)
Pupík- byl to skvělý křeček!
Eliška, Daniela, Lili, Kiki a Lola- moji první šneci byli ze zahrádky. Dnes se už plazí na svobodě.
Happy- ikdyž tak možná nevipadá, je to pes :-D.
Snowy, Blacky, Koko a Bublina- tito šneci již nežijí, mám však jejich mláďata.
(Na obrázku jen Snowy a Blacky)


.

Psům vstup zakázán

21. ledna 2015 v 19:54 | Šárka Exnarová |  Ostatní
Cestou na chatu se skoro vždy zastavíme na nákup v některém vesnickém obchodě tybu Lidl, Penny. S Happykem v náručích se před námi otevřou dveře, na kterých je nalepený známí obrázek "Zákaz vstupu psům". No jo, ale my přece nebudeme našeho miláčka nechávat v autě... Navíc, když Happyka neseme (tlapkami se nikdy nedotkne ani země, ani regálu), tak určitě nehrozí, že by stala nějaká nehoda...
Jsem skálopevně přesvědčená, že se nemůže nic stát, že nedělám nic špatného. I přes to Happyho radši schovávám pod bundou. Úkryt samozřejmě není dokonalý, vždy z něho kouká černá hlavička. Párkrát se stalo, že si "psa na zakázdném území" všiml některý ze zaměstnanců obchodu. Jeho reakce: ,, Jé, to krásný pejsek! "


Zákazy jinak neporušuji, jsem vcelku "spořádaný pejskař". Nemám ráda lidi, kteří venčí svého kamaráda na dětském hřišti a následnou hromádku tam ještě nechají ležet. A CO VY?Recenze- vodopád ExoTerra

10. ledna 2015 v 12:30 | Šárka Exnarová |  Recenze

Takže, první recenze je tady (no, více jak za rok fungování blogu) ! Vodopád Exo terra mám už nějakou dobu, šnekům zvlhčuje vzduch v teráriu. Kromě toho je to krásná terarijní dekorace.


Velikost:
Malý: 20 cm průměr a 23 cm výška
Střední: 22 cm průměr 28 cm výška
Velký: 25 cm průmě a 34 cm výška

Cena (pouze orientační):
Malý: 600 kč
Střední: 750 kč
Velký: 1 000 kč

Popis:
Vodopád, který se svým vzhledem hodí téměř do každého terária. Obsahuje celoponorné čerpadlo, do většího vodopádu lze umístit i mlhohač. Vyroben je z netoxického materiálu.

Údžba:
Voda ve vodopádu se musí pravidelně vyměňovat. Dodám, že stačerpadlo musí být ponořené a nesmí se do něj dostat větší nečistoty.

Recenze:
S vodopádem jsem celkově spokojená, a šneci též. Velmi oceňuji přírodní vzhled, snadno začlenitelný do každého typu terária ( 2. část věty jsem "sebrala" už z internetového popisu výrobku, podle mého názoru je totiž dokonale výstižná) Chod čerpadla je docela tichý, neruší, ale na noc ho stejně radči vypínám. Dobré je i to, že "miska" je ve vodopádu mělká, a tudíž bezpečná i pro menší zvířátka.
Psí jedy

3. ledna 2015 v 19:05 | Šárka Exnarová |  Psi a štěňata
Stává se to. Člověk nedává pozor a pes mu mezitím uloupí kus jeho jídla. Některá jídla jsou však pro psa smrtelně jedovatá...

O čokoládě to asi ví každý. Avšak i jiné zdánlivě nevinné potraviny mohou být pro psa nebezpečné. Na co si tedy dávat největší pozor?

Hořká je nejhorší...
Ano, pro člověka je možná kvalitnější čokoláda zdravější, u psa však platí něco jiného. Čím více kakaa obsahuje, tím je nebezpečnější. Pro 5 kg psa je smrtelně nebezpečná dávka 250 g čokolády mléčné, u čokolády hořké zabíjí i 100 g.

Avokádo
Kupodivu i avokádo patří k potravinám pro psy jedovaté, protože obsahuje toxický persin. Pozor na něj!

Nebezpečné kuličky
Ani hroznové víno a hrozinky nejsou pro psa bezpečné. Dvě kuličky psa jistě nezabijí, horší je to však s častější konzumací, kdy může dojít k selhání ledvin.

Cibule a česnek
Malé množství nezabije. Horší je, když toho pes "spráskne" hodně. Já osobně si myslím, že chuť cibule nebo česneku psa většinou odradí už po prvním kousnutí, ale člověk nikdy neví, co se psům honí hlavou...

Na co si ještě dávat pozor:
- kofein
- některé druhy ořechů
- umělá sladidla
- vařené kuřecí kosti (ty sice nejsou jedovaté, ale štípí se a mohou tak poranit vnitřní orgány)


V případě, že se pes otráví, je potřeba vyvolat zvracení a případně navštívit veterináře!Pro zdraví psa je třeba vybrat kvalitní krmivo. Jak ho poznat se dozvíte v článku Dělení krmiv podle kvality!


Mrkající Byl jsi tu? Dej vědět! Mrkající