Dotazy, nápady a názory, prosím SEM ! Kontakt: s.exnarova@seznam.cz, nebo Facebook

Tip na článek: Chov šneků

Vypouštění kapra?

19. prosince 2014 v 14:18 | Šárka Exnarová |  Za práva zvířat

Vypouštění vánočních kaprů je v některých rodinách dlouholetá tradice. Lidé chtějí udělat dobrý skutek a darovat kaprovi život. Bohužel se to většinou nepovede a ryba téměř vždy nakonec uhyne. Proč? Před prodejem kapra na štědrovečerní stůl se kapři nechávají vyhladovět, aby se jim vyprázdnila střeva. Kapříci tak nemají šanci si udělat tukové zásoby. I samotný převoz z rybníku do sádek, ze sádek k prodejci, od prodejce do vany a z vany do rybníka je pro zvířata velký stres. Vystrašení, oslabení a vyhladovělí kapři tak mají v přírodě jen minimální naději na přežití. Podle některých ochránců zvířat se vypouštění kaprů rovná týrání, protože ryba v tomto případě umírá dlouho.
Pokud se i přes to rozhodnete kapra vypustit, dejte mu co nejlepší šance. Důležitý je bezpečný a co možná nejkratší transport. Pokud je nutné nechat kapra nějakou dobu (pokud možno co nejkratší) ve vaně, musí být plná a voda v ní dostatečně studená, aby kapr po vypuštění do ledového rybníka nezažil šok. Pro vypuštění je dobré vybrat vhodné místo, kde je dostatek potravy. Řeka se jako vhodné prostředí nedoporučuje. Jak bezpečně manipulovat s kaprem při vypouštění do vody ukazují různá videa na internetu.


Fotogalerie
Zdroj obrázku ZDEVložený miničlánek Za práva ryb:
Kulaté akvárium- trápení rybiček ?!
Málokdo ví, že kulatá akvária nejsou pro chov ryb vůbec vhodná, a to z více důvodů. Bývá v nich totož velmi málo prostoru, ryby v nich plavou neustále dokola a ani přirozené prostředí v takových akváriích nenajdeme. "Koho by bavilo chodit nekonečná kolečka v kulatém, malém, prázdném pokoji?" ptají se zkušení akvaristé. 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Leome Leome | E-mail | Web | 19. prosince 2014 v 15:24 | Reagovat

Já se přiznám, že i když jsem milovník zvířat, tohle mě nikdy nenapadlo... A tím nemyslím jen samotné vypuštění na svobodu, ale i to, že to většinou nemusí přežít...
Děkuji za super informaci, pokud to někoho z naši rodiny napadne, asi mu zatnu tipec :-D :D.

2 Edeal Edeal | Web | 19. prosince 2014 v 19:07 | Reagovat

Tak o téhle tradici jsem ještě neslyšela. Každopádně teď bych to už nedělala! Díky za radu 😃
My rybičky máme, ale v jezírku. Tak že kulaté akvárko nemáme 😃

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Mrkající Byl jsi tu? Dej vědět! Mrkající