Dotazy, nápady a názory, prosím SEM ! Kontakt: s.exnarova@seznam.cz, nebo Facebook

Tip na článek: Chov šneků

Želva nádherná

26. listopadu 2014 v 19:49 | Šárka Exnarová |  Terarijní zvířata
Zaprvé se omlouvám, že jsem nepsala, ale mám toho strašně moc. No, snad to napravím následujícím článkem.

Želva nádherná /zdroj obrázku wikipedie/

Co si rozmyslet
Želva nádherná je v celku nenáročný domácí mazlíček, který se skvěle hodí pro alergiky. Přesto není pro každého, s touto želvou totiž není radno si moc zahrávat (může bolestivě kousnout). Její chov je navíc opravdu dlouholetou záležitostí (při vynikající péči se může dožít i 60 let!). I tak si však želva nádherná našla mnoho věrných příznivců a je nejchovanějším druhem sladkovodních želv.

Tarárium
Při výběru terária je potřeba řídit se počtem a velikostí želv. Mějte na paměti, že mládě želvy nádherné může za 2-3 roky vyrůst do plných 20-30 cm. Do akvária je nutné dát ostrůvek, na kterém se želva bude vyhřívat pod UV lampu. Na vodu nejsou želvy nádherné příliš náročné, nutný je filtr a teplota 20-25. Nezanedbatelná je taky pravidelná výměna vody.jak by melo vypadat terárium /zdroj obrázku zelvy-vodni.blog.cz/


Potrava
Želva nádherná je všežravec a její výživa ba mela být co nejpestřejší. V přírodě se želvy krmí ze 60% živočišnou stravou a zbylých 40% je strava rostlinná. U nás doma jim můžeme nabídnout zeleninu, ovoce, hmyz, plže, korýše, ryby, libové maso, listy, bílý jogurt, tvaroh, vaječný žloutek, klíčky, krmit můžeme i speciálními granulemi. A jak často servírovat? Dospělým želvám 2-3x týdně, mláďatům podáváme denně hlavně masitou stravu. Pro želvy je přirozené hledat potravu ve vodě.

Spánek

-zimní
Želvy zimu přečkávají ve stavu strnulosti, tedy v hibernaci. 14 před uložení ke spánku želvu nekrmíme, protože potrava by mohla jí ve střevech začít hnít. Zimní spánek je ale jen pro želvy v dobrém zdravotním stavu, nemocná zvířata by ho nemusela zvládnout.

-letní
K letnímu spánku se želvy uchylují sami od sebe podle potřeby.Zkusit můžete také chov chameleona a pokud máte odvahu tak třeba chov sklípkana!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Edeal Edeal | Web | 28. listopadu 2014 v 21:28 | Reagovat

Moc hezký a zajímavý článek!
Jsem vůbec netušila, že želva může jogurt a vaječný žaludek... Co to vlastně je? :D A taky jsem nevěděla. že se uchylují na zimní spánek i vzajetí... Jak dlouho trvá?

2 zoomini zoomini | 29. listopadu 2014 v 19:45 | Reagovat

Ehm, to s tím žaludkem byl překlep, chtěla jsem napsat žloutek :D  :D  :D Jinak ten zimní spánek trvá až listopad-březen, je to podle teploty a záleží i na zdravotním stavu želvy.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Mrkající Byl jsi tu? Dej vědět! Mrkající