Dotazy, nápady a názory, prosím SEM ! Kontakt: s.exnarova@seznam.cz, nebo Facebook

Tip na článek: Chov šneků

Listopad 2014

Želva nádherná

26. listopadu 2014 v 19:49 | Šárka Exnarová |  Terarijní zvířata
Zaprvé se omlouvám, že jsem nepsala, ale mám toho strašně moc. No, snad to napravím následujícím článkem.

Želva nádherná /zdroj obrázku wikipedie/

Co si rozmyslet
Želva nádherná je v celku nenáročný domácí mazlíček, který se skvěle hodí pro alergiky. Přesto není pro každého, s touto želvou totiž není radno si moc zahrávat (může bolestivě kousnout). Její chov je navíc opravdu dlouholetou záležitostí (při vynikající péči se může dožít i 60 let!). I tak si však želva nádherná našla mnoho věrných příznivců a je nejchovanějším druhem sladkovodních želv.

Tarárium
Při výběru terária je potřeba řídit se počtem a velikostí želv. Mějte na paměti, že mládě želvy nádherné může za 2-3 roky vyrůst do plných 20-30 cm. Do akvária je nutné dát ostrůvek, na kterém se želva bude vyhřívat pod UV lampu. Na vodu nejsou želvy nádherné příliš náročné, nutný je filtr a teplota 20-25. Nezanedbatelná je taky pravidelná výměna vody.jak by melo vypadat terárium /zdroj obrázku zelvy-vodni.blog.cz/


Potrava
Želva nádherná je všežravec a její výživa ba mela být co nejpestřejší. V přírodě se želvy krmí ze 60% živočišnou stravou a zbylých 40% je strava rostlinná. U nás doma jim můžeme nabídnout zeleninu, ovoce, hmyz, plže, korýše, ryby, libové maso, listy, bílý jogurt, tvaroh, vaječný žloutek, klíčky, krmit můžeme i speciálními granulemi. A jak často servírovat? Dospělým želvám 2-3x týdně, mláďatům podáváme denně hlavně masitou stravu. Pro želvy je přirozené hledat potravu ve vodě.

Spánek

-zimní
Želvy zimu přečkávají ve stavu strnulosti, tedy v hibernaci. 14 před uložení ke spánku želvu nekrmíme, protože potrava by mohla jí ve střevech začít hnít. Zimní spánek je ale jen pro želvy v dobrém zdravotním stavu, nemocná zvířata by ho nemusela zvládnout.

-letní
K letnímu spánku se želvy uchylují sami od sebe podle potřeby.Zkusit můžete také chov chameleona a pokud máte odvahu tak třeba chov sklípkana!

3x kočky

12. listopadu 2014 v 20:06 | Šárka |  Kočky a koťata

Mainská mývalý kočka patří k nejstarším americkým plemenům. Vyznačuje se hravou, avšak klidnou povahou, díky čemuž se výborně hodí k dětem. Jde se o větší kočku, která může vážit až 12kg.

Siamská kočka je velmi společenské plemeno. Poznáte ji podle světlého těla a tmavé strsti na obličeji, ocasu a tlapkách. Svou pavohou mnohdy připomíná psa a dokáže se naučit i některým povelům. Někomu však může vadit otravná hlasitost v období říje a značná touha po pozornosti, která je pro toto plemeno typická.

Britská krátkosrstá patří k nejčastěji chovaným kočkám. Jedná se o klidného domácího mazlíčka, je přítulná a snadno vyjde i s ostatními zvířaty a dětmi. Má krátkou srst, která se vyskytuje v mnoha barevných variantách.

............Britishblue.jpg
(obrázky z wikipedie)


Přečtěte si také Historie koček

Mrkající Byl jsi tu? Dej vědět! Mrkající