Dotazy, nápady a názory, prosím SEM ! Kontakt: s.exnarova@seznam.cz, nebo Facebook

Tip na článek: Chov šneků

Bez kožešin

20. června 2014 v 9:34 | Šárka Exnarová |  Za práva zvířat

O problematice kožešinového obchodu jsme asi všichni slyšeli, ale příliš se o tom nemluví. Kvůli srsti jsou ve světě každý den zabíjeny lišky, norci, činčily, psi a další zvířata. V česku existuje asi 15 kožešinových farem, a zvířata v nich žijí v neuvěřitelných podmínkách. Malé klece, zarážející hygienické podmínky, špatná strava a nedostatek podmětů- to je každodenní realita v kožešinových farmách. Malé šelmičky pak trpí poruchami spánku, sebepoškozováním, stereotypním chováním, nebo agresivitou ke svým vlastním mláďatům. U masných zvířat můžeme argumentovat, že šunku občas potřebujeme. Ale na co je nám kožešina!? Aby jsme byli "IN"? Já myslím, že nosit srst ubohých zvířat moc "IN" není. Ve spoustě Evropských zemích je kožešina zakázána, nebo alespoň omezena, ale Česko zaostává. Můžeme to změnit. Pro více informací klikněte na následující obrázky:


Obchody bez kožešin, www.obchodbezkozesin.cz

Ukažte to vládě!

 
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eliška Eliška | E-mail | Web | 30. června 2014 v 14:12 | Reagovat

Kožešinové farmy rozhodně nejsou nic dobrého a rozhodně s nimi nesouhlasím - ovšem, ne všude se o zvířata starají tak špatně.
Myslím, že tady v ČR na tom s testováním na zvířatech a dalšími hnusnými věcmi nejsme tak hrozně, jako třeba v Americe.
Třeba testování krmiva, ČR vs. America: V Americe testují krmiva stylem pokus-omyl. Pokud chtějí vyvinout granule pro psi bez plíce, vyříznou jim plíci. Za to u nás v ČR vytvoří vzorky a ty dají psům z normálních rodin, aby je ozkoušeli ;).
Každopádně, petici určitě podepíši ;).

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Mrkající Byl jsi tu? Dej vědět! Mrkající