Dotazy, nápady a názory, prosím SEM ! Kontakt: s.exnarova@seznam.cz, nebo Facebook

Tip na článek: Chov šneků

Může myslivec zastřelit psa?

23. dubna 2014 v 16:28 | Šárka Exnarová |  Za práva zvířat
Mnoho pejskařů tato otázka asi zaskočila. Je vůbec možné, že by měl někdo právo zabít Vašeho mazlíčka?

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Ne kažý má slitování /foto zlin.cz/

Žádný myslivec nemá rád, když mu toulavý pes pronásleduje zvěř. Někteří se dokonce nebojí vzít pušku... Podle Zákona o myslivosti č. 449/2001 Sb., paragraf 14 odst. 1e může myslivecká stráž usmrtit toulavé psy, případně kočky, nevedené majitelem ve vzdálenosti 200 m od nejbližší obydlené nemovitosti (nebo plotu kolem ní), což se nevztahuje pouze na psy služební, zdravotnické, nebo lovecké. Než ještě začnete nenávidět všechny myslivce, uvědomte si prosím, že je povinností každého majitele hlídat si svého mazlíčka. Psa (nebo kočku) si proto dobře hlídejte a neohrožujte život jeho, ani zvěře. K zastřelení toulavého zvířete sice dochází jen ve výjimečných případech, a často mu předchází několik napomenutí. Každý myslivec je jiný, ale riskovat se nevyplácí...

Nezapomínejte si hlídat své miláčky, je to pro jejich dobro!!!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Četl/a jsi tento článek?

Samozřejmě že ano! 77.8% (14)
Ne, vůbec se neobtěžuji 5.6% (1)
Já tu nejsem... 16.7% (3)

Komentáře

1 nikisek001 nikisek001 | Web | 24. dubna 2014 v 15:03 | Reagovat

Slyšela jsem o spoustě případů co myslivec psa zastřelil:( je smutné, že lidi i přes to, že ví co se může stát svým pejskům nedávají známky a např. je nemají na vodítku blízko k lesu..

2 Katy<3 Katy<3 | E-mail | Web | 26. dubna 2014 v 12:24 | Reagovat

Bohužel kolikrát myslivec zastřelí psa i když jde majitel je pár metrů za ním. Mně samotné myslivec vyhrožoval, že mi psa zastřelí a to opravdu Kesina nevypadala jako toulavý pes, protože tuláci na sobě nenosí reflexní vestu, aby šel vidět.
Já myslivce nesnáším, protože dělají zvířatům hnusárny a někteří jsou fakt vypatlaní. U nás jednomu myslivci na honu zastřelili ohaře, kterého měl uvázaného u posedu, na kterém seděl, takže o zdravém rozumu osob, které se věnují myslivosti, vážně pochybuji.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Mrkající Byl jsi tu? Dej vědět! Mrkající