Dotazy, nápady a názory, prosím SEM ! Kontakt: s.exnarova@seznam.cz, nebo Facebook

Tip na článek: Chov šneků

Duben 2014

Další dva přírůstky do terária!

24. dubna 2014 v 19:34 | Šárka Exnarová
Máme dvě nové fulicy!!! Našla jsem je díky inzerátu na achatina webu. Jmenují se Snowy (ten bílý nahoře) a Blacky (ten v levo dole). Fotka* je ještě od původního majitele, brzy snad přidám i nějakou svou :-).


*Zajímavé je, že na fotečce jsou i dvě Lissachatiny immaculatiny, úplně stejný párek mám i já

Může myslivec zastřelit psa?

23. dubna 2014 v 16:28 | Šárka Exnarová |  Za práva zvířat
Mnoho pejskařů tato otázka asi zaskočila. Je vůbec možné, že by měl někdo právo zabít Vašeho mazlíčka?

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Ne kažý má slitování /foto zlin.cz/

Žádný myslivec nemá rád, když mu toulavý pes pronásleduje zvěř. Někteří se dokonce nebojí vzít pušku... Podle Zákona o myslivosti č. 449/2001 Sb., paragraf 14 odst. 1e může myslivecká stráž usmrtit toulavé psy, případně kočky, nevedené majitelem ve vzdálenosti 200 m od nejbližší obydlené nemovitosti (nebo plotu kolem ní), což se nevztahuje pouze na psy služební, zdravotnické, nebo lovecké. Než ještě začnete nenávidět všechny myslivce, uvědomte si prosím, že je povinností každého majitele hlídat si svého mazlíčka. Psa (nebo kočku) si proto dobře hlídejte a neohrožujte život jeho, ani zvěře. K zastřelení toulavého zvířete sice dochází jen ve výjimečných případech, a často mu předchází několik napomenutí. Každý myslivec je jiný, ale riskovat se nevyplácí...

Nezapomínejte si hlídat své miláčky, je to pro jejich dobro!!!

Odkud pochází morče?

10. dubna 2014 v 16:42 | Šárka Exnarová |  Hlodavci
Pravým domovem morčete není klec, nýbrž travnaté pláně Jižní Ameriky. Jeho nenáročného chovu si všimli již staří Inkové. Ti si morčátka brzy ochočili a chovali je jako domácí mazlíčky (teď se nelekejte) pro maso a kůži. Do Evropy byla mořská prasátka (tak jim španělé přezdívali ) přivezena po příjezdu Krištofa Kolumba. Trvalo však dlouho, než se morčata uchytila na novém kontinentě a teprve v 18. století se dostala do bohatších domácností. Opravdovou popularními si naši roztomilí chlupáčci stali až po druhé světové válce. V dnešní době je tak morče oblíbeným společníkem mnoha rodin.

zdroj obrázku ZDE

Dotazník pro návštěvníky

5. dubna 2014 v 21:44 | Šárka Exnarová |  Blog
Zdrávím, dnes bych byla moc ráda, kdybi jste vyplnili tento dotazník ohledně mého blogu. Pište, prosím do komentářů, na všechny otázky nemusíte odpovídat. Děkuji!

1) Líbí se ti články na tomto blogu?

2) Co byste zde změnili (články, dess...) ?

3) Jak často navštěvuješ tento blog a proč?

4) Jaké články Vás zde nejvíce zajímají?

5) O čem byjste si přáli příští článek?

6) (libovolné)

+ líbilo by se Vam mít možnost odebírat nové články na mém blogu?

Jaro je tu

3. dubna 2014 v 16:05 | Šárka Exnarová
Zdravím. Omlouvám se, že jsem už týden nepsala. Ale nebojte se, žiju, a moje zvířátka taky. Jak už jste si asi všimli, je jaro, což je u nás znát i bez pohledu z okna. Náš Happyček je mnohem venčichtivější (hele, nové slovo) než obvykle. Nejspíš k tomu přispělo i to, že se zbavil svého strašného zimního oblečku. Kvůli němu musíme pořád lítat ven. Mnohem horší je to ale s Endíčkem. Nové roční období mu zkrátka vlezlo na jeho ptačí mozeček. Nechce se nechat zavřít do klece, křičí, a někdy mě dokonce i klobne! Za chvíli z něho však bude opět zlatíčko. Náš andulák to totiž dělá každý rok a my už jsme si na jeho podivné chování zvykli. A šneci? Ti teď žerou jako o závod 2x intenzivněji, než obvykle. Taky že hodně vyrostli, za chvíli už se nevejdou ani do své misky na salát. A co Vaši mazlíčci a jaro?

Mrkající Byl jsi tu? Dej vědět! Mrkající