Dotazy, nápady a názory, prosím SEM ! Kontakt: s.exnarova@seznam.cz, nebo Facebook

Tip na článek: Chov šneků

Zvíře k vánocům?

10. prosince 2013 v 15:30 | Šárka Exnarová |  Domácí zvířata

Snad každé malé dítě si někdy přálo domácího mazlíčka a tak se zvíře často ocitá na seznamu pro Ježíška. Rodiče pak stojí před těžkým rozhodnutím: koupit, nebo nekoupit?

Kočku nejvíc potěší nová hračka, kterou by mohla ulovit. Ale možná se spokojí i s vánoční výzdobou...

Zvíře pro dítě
Každý případ je samozřejmě jiný. Důležité je uvážit věk, povahu a zodpovědnost dítěte. Většina dítek si totiž přeje zvíře jenom proto, že ho má jeho kamarád, a nebo protože si živého tvora přestavuje jako hračku, která bude dělat přesně to, co malý majitel chce.

Dále je potřeba si uvědomit finanční situaci celé rodiny. Třeba takový pes toho hodně sežere, potřebuje veterinární péči a poplatky za něj jsou také velmi vysoké. Do domácnosti, kde počítají každou korunu tak není pejsek vhodný.

A nakonec je nutné zvážit to, co by se stalo, kdyby rodiče museli se zvířetem pomáhat, anebo převzat péči úplně. Pokud by Vám tento scénář připomínal spíše noční můru, tak je nutné se pořádně zamyslet a zvolit spíše jiný dárek.

Nechtěný dárek pro přátele
Napadlo Vás někdy překvapit někoho ze svých blízkých a darovat mu zvířátko? Tak to si radši ještě rozmyslete. V takových případech obdarovaný nemá většinou moc velkou radost a zvíře mu pak udělá samé starosti. I kdyby příbuzný/přítel o zvířeti opravdu básnil, tak myslete na to, že si svého mazlíčka každý radši vybere sám.

Je nutné si vždy rozmyslet, co člověk doopravdy chce. Tolik zvířat totiž zbytečně končí v útulcích...
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Líbí se ti články na mém blogu?

Ano
Ne
Jak které

Komentáře

1 Ježurka Ježurka | Web | 11. prosince 2013 v 16:42 | Reagovat

Ano, krásně jsi to napsala pod vše se podepisuji. U dcery bylo štěstí, že pejska chtěla i ona. Tak ho milují doma všichni. :-)

2 anetpsi anetpsi | Web | 15. prosince 2013 v 13:38 | Reagovat

Moc hezký blog! :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Mrkající Byl jsi tu? Dej vědět! Mrkající