Dotazy, nápady a názory, prosím SEM ! Kontakt: s.exnarova@seznam.cz, nebo Facebook

Tip na článek: Chov šneků

Křeček džungarský

19. prosince 2013 v 18:08 | Šárka Exnarová |  Hlodavci
Křeček džungarský působí jako roztomilý domácí mazlíček. Jaký je ale doopravdy a jakou péči potřebuje?


Vzhled
Křeček džungarský je velký asi 9cm a patří k nejmenším druhům křečků. Poznáme ho podle světle šedého zbarvení s černým pruhem na zádech (existují i jiné, vzácné varianty).

Povaha
Většina křečků patří mezi 100% samotáře, tento druh je však možné chovat také ve skupinách (POZOR! dva samci se většinou nesnesou). Odlišný vztah má tento hlodavec k dětem, při špatném zacházení totiž může začít útočit a kousat. Dále je důležité myslet na to, že křeček džungarský je noční tvor milující půlnoční běhání v kolečku, což může chovatelům opravdu otrávit život (náš Pupíček byl bez milosti vykázán na chodbu). Dožívá se 2-3 let.

Obydlí
Křečka džungarského můžeme chovat jak v kleci, tak v teráriu, důležitý je hlavně dostatečný prostor. Dno křečkova obydlí je nutné pokrýt hoblinami (z nevhodné podestýlky může mít zvíře zánět spojivek). Mezi důležité vybavení patří miska, napáječka, domeček a nějaké hračky. Doporučit můžu také pískoviště.

Potrava
Křečka krmíme směsí pro hlodavce, jednou denně podáváme zeleninu a občas můžeme jídelníček zpestřit také jogurtem, nebo červy (můj křeček je nemusel).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbí se ti články na mém blogu?

Ano
Ne
Jak které

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Mrkající Byl jsi tu? Dej vědět! Mrkající