Dotazy, nápady a názory, prosím SEM ! Kontakt: s.exnarova@seznam.cz, nebo Facebook

Tip na článek: Chov šneků

Chov ježků

5. října 2013 v 10:58 | Šárka Exnarová |  Další domácí zvířata
V dnešní době chov neobvyklých domácích zvířat prostě "letí" a tak není divu, že po ježkovi zatouží stále více lidí. Ne každý si ale uvědomuje, co tato roztomilá, píchavá kulička vlastně potřebuje.
Malé seznámení aneb ahoj, já jsem ježek:
Ježci dospívají průměrně ve věku čtyř měsíců a v zajetí se mohou dožít až osmi let. Jsou to většinou klidná, ale přesto aktivní zvířata (ocení možnost volného pohybu po bytě, dozor je každopádně nutný), která se nehodí k dětem. Nesmíme také zapomínat na to, že ježek je noční tvor a tak přes den potřebuje klid. Mezi nejoblibenější chované druhy patří ježek bělobřichý.

Bydlení:
Pro ježky se nejlépe hodí faunabox (popřípadě starší terárium) o velikosti minimálně 80cm (podle toho, jaký druh chováš). V boxu by neměla chybět dřevěná boudička, miska na žrádlo a ani prolézačka. Na dno je nutné vložit vhodnou podestýlku (např. piliny).
Krmení:
Jednoduchým způsobem krmením ježků jsou kočičí granule a konzervy. Důležitá je také jejich přirozená potrava- hmyz. Ten bychom měli podávat obden. Mouční červy by měli být jen občasným zpestřením.

Rozmnožování:
Jak už zde zaznělo, ježci dospívají ve věku kolem čtyř měsíců. Za rok můžeme očekávat 1-2 vrhy na samičku, březost trvá asi 35 dní a rodí se 2-7 mláďat.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbí se ti články na mém blogu?

Ano
Ne
Jak které

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Mrkající Byl jsi tu? Dej vědět! Mrkající