Dotazy, nápady a názory, prosím SEM ! Kontakt: s.exnarova@seznam.cz, nebo Facebook

Tip na článek: Chov šneků

Chov chameleona

16. října 2013 v 11:20 | Šárka Exnarová |  Terarijní zvířata
Chameleoni jsou fascinující tvorové, jejich chov je ale složitý. Co všechno je nutno zajistit a jak udělat svého nového mazlíčka šťastným? Vše potřebné se dočteš v následujích řádcích!

true-wildlife.blogspot.com

Chameleon- neuvěřitelný plaz
Chameleoni jsou od pohledu zvláštní. Nejen že dokáží měnit barvu podle potřeby, pozornost si zaslouží také jejich jedinečné oči, které dokáže otáčet naprosto nezávisle na sobě. Je známo nad sto padesát druhů, další čekají na objevení.

Terárium
Jelikož chameleoni dorůstají délky nejčastěji 40cm (existují však mnohem menší druhy), potřebují terárium o minimální velikosti 50x50x100 cm. Pro chov více jedinců je nutno vypočítat pro každého prostor koeficientem 1,5-2.

Každý milovník zvířat si přeje, aby se u něj zvířata cítili doslova jako doma. Proto je nutné zařídit pro ně správné životní podmínky. Těch můžeme docílit pomocí UV lamp, topení do terária, vodních čerpadel, větví a rostlin.

Potrava
99% potravy chameleonů tvoří živý hmyz. Pozorování lovu je úžasný zážitek, na který se těší mnoho chovatelů.
A jak často krmit? Záleží na velikosti plaza. V případě středně velkého chameleona jsou to asi 3 cvrčci 3x týdně.

Rozvrh péče:
Každý
den
---------
1x za více týdnů
------
1x za pár měsíců
-------
kontrola terária
leštění teráriaVýměna substrátu
odstraňování trusukypřeníúklid
výměna vody

Koupě
Správný výběr je zásadou. Pro začátek doporučuji vybrat si menší a méně náročný druh (chameleoni se celkově hodí pro zkušené chovatele). Zeptejte se odborníka.

Chameleoni nejsou příliš společenská zvířata a pokud chcete chovat více jedinců, je třeba sestavit vhodnou skupinku. Dva samci nejsou vhodnou volbou, lepší je si pořídit páreček (samci se dožívají 5-10 let, samičky jen 3-5). POZOR! Dávejte pozor, aby slabší zvířata nehladověla, poněvadž o potravu se bojuje.

Vyplašený chameleon
Chameleoni jsou až přecitlivělá zvířata. Potřebují klid, na stres mohou i uhynout. Poučení- bafat na chameleona se nevyplácí.


Neobvyklá zvířata? Přečtěte si článek o chovu ježků!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Mrkající Byl jsi tu? Dej vědět! Mrkající